abba
05 خرداد 1402 - 15:54

امام جمعه داراب: حمایت رهبر انقلاب، مسئولیت نمایندگان مجلس را سنگین‌تر کرد/ خام‌فروشی، آفت کشاورزی داراب است

امام جمعه داراب گفت: دفاع رهبر انقلاب از اقدامات مجلس هم عیار بالای علمی ، اخلاقی و سیاسی مجلس یازدهم را مشخص کرد و هم مسئولیت مجلسیان را در قبال امت و انقلاب بیشتر نمود.

به گزارش خبرگزاری فارس از داراب، حجت‌الاسلام محمدرضا خسروی، ظهر امروز در آیین عبادی-سیاسی نماز جمعه اظهار داشت: دفاع رهبر عظیم الشان انقلاب از مجلس یازدهم، هم عیار آن را مشخص کرد و هم مسئولیت نمایندگان را سنگین تر نمود.

وی افزود: سخنان حضرت آقا راجع به مجلس را باید به دقت گوش کنیم تا عیار این مجلس برایمان مشخص شود و دل به فانتزی های ذهنی عده ای هرزهِ نویسِ مجازی ندهیم.

حجت‌الاسلام خسروی گفت: اینکه رهبر معظم فرمودند "مجلس یازدهم مشکلات کشور را شناخته و بر اساس شناخت مشکلات، قانون گذاشته است" یعنی مصوبات ارزشمندی داشته است 
از جمله؛ قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار است که پس از ده‌ها سال، به رانت‌ها و امضاهای طلایی در این عرصه پایان داد و یک انقلاب در صدور مجوزها محسوب می گردد.

خطیب جمعه داراب بیان کرد: تصویب قانون جهش تولید دانش‌بنیان ها که زمینه تسهیل کار، کسب درآمد ، توسعه و همچنین بستر لازم را برای حفظ نخبگان و متخصصان حوزه‌های مختلف را در شرکت‌های دانش بنیان فراهم می کند، همچنین قانون جهش تولید مسکن که زمینه های لازم را برای تولید یک میلیون مسکن در سال ایجاد کرده است و نیز قانون مالیات بر خانه‌های خالی که مالکان خانه‌های خالی را که حدود 2 میلیون و نیم واحد احتکار شده در کشور است، وادار می کند که خانه ها را بفروشند یا اجاره دهند.

وی ادامه داد: این دفاع رهبری معظم از اقدامات مجلس هم عیار بالای علمی، اخلاقی و سیاسی مجلس یازدهم را مشخص کرد و هم مسئولیت مجلسیان را در قبال امام و امت و انقلاب بیشتر نمود.

خام فروشی، آفت بزرگ کشاورزی داراب است

حجت‌الاسلام خسروی ضمن تشکر از مسئولان شهرستان جهت برپایی جشنواره گل و گلاب داراب گفت: دارابی که اقتصادش بر کشاورزی استوار است برای بهره وری بیشتر و بالا بردن توان اقتصادی زارعین خود لاجرم باید از مسیر سنتی به سمت صنعتی حرکت کند.

وی اضافه کرد: توسعه صنایع تبدیلی باید به عنوان پیش نیاز راهبرد صنعتی شدن جدی تر گرفته شود، اتفاقی که در داراب در عمل چندان جدی گرفته نشده است.

امام جمعه داراب ظرفیتهای شهرستان را برشمرد و افزود: شهرستانی که اولین دشت دیم گل محمدی دنیا را دارد، دومین رتبه انجیرستان دیم دنیا را دارد، رتبه اول کیفیت پنبه در کشور را دارد و در تنوع محصولات باغی رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده، به طوری که تمام میوه های چهار فصل در این شهرستان به ثمر می نشیند و سالانه بیش از ۹۰۰ هزار تن محصول متنوع زراعی و باغی دامی را تولید و روانه بازار مصرف کرده، اما با این همه ظرفیت همچنان پای صنایع تبدیلی در داراب می لنگد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1239449